LinkedIN

Linkedin genel olarak benzer düşünce yapısına sahip profesyonellerin ağı olarak görülüyor. Linkedin’i pazarlama aracı olarak kullanabilir ve Linkedin reklamları ile hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Gittikçe daha fazla pazarlamacı, ürünlerini, hizmetlerini ve içeriklerini tanıtmak için Linkedin reklamlarından faydalanmaya başladı.

Linkedin’deki gücünüz sandığınızdan fazla olabilir çünkü Linkedin kuvvetli bir reklam platformuna sahip!

Sosyal medya reklamları kapsamında Facebook, Twitter ya da Google’daki varlığınızı güçlendirmek için PPC kullanıyorsanız, artık Linkedin’i de bu listeye ekleyebilirsiniz.

Linkedin’de hedef kitlenizi kolayca filtreleyebileceğiniz, 2 reklam modeli bulunuyor.

Text Ads (Metin Reklamları)

Google’ın tıklama başına ödeme reklamlarıyla benzer olan bu reklam modelinde

  • Ulaşmak istediğiniz profesyonel kitleyi belirleyip,
  • Logonuzu ekleyerek, reklam metninizle birlikte, kolayca kendi reklamlarınızı oluşturabiliyorsunuz.
  • Bütçenizi, tıklama veya gösterim başına, hangisi size daha mantıklı geliyorsa; bu şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Promotional Ads (Sponsorlu Reklamlar)

Sponsorlu reklamlar, Facebook’ta gönderiyi öne çıkardığımız reklam modeliyle aynı. Burada da şirket sayfanızda var olan içerikleri ön plana çıkararak, sponsorlu yapabiliyor ya da sıfırdan yeni içerikler oluşturabiliyorsunuz. Kapsamlı hedefleme seçenekleri ile doğru hedef kitleye ulaşmak; masaüstü, tablet ve mobilde görünür olmak için bu reklam modelinden faydalanabilirsiniz. Özellikle halihazırda organik olarak çok etkileşim alan bir içeriğiniz varsa, bunun üzerinden giderek, viralitenizi daha da artırabilirsiniz.

LinkedIn Reklam Ortaklığı Çözümleri – Display Reklamlar (Banner)

Linkedin’de display reklamlar dediğimiz banner’lar, diğer reklam modelleri ile aynı hedefleme seçeneklerine sahip. Ancak Linkedin, bu banner’ları yerleştireceğiniz alanların konumlarını da, boyutlarını da şirketinize uygun seçebilmeniz için farklı alternatifler sunmuş.

Linkedin’de reklamverenlere daha yaratıcı olmaları için birçok fırsat sunan banner reklamlarını kullanmak, özellikle sitenize trafik çekmek istediğiniz de daha mantıklı.