Intellimap

IntelliMap Nedir?

IntelliMap, mobil müşterilerimizin sinyal aldıkları lokasyonlara göre yoğunluk haritalarının gözlemlendiği, analiz edildiği ve ihtiyac duyuldugunda SMS ile iletisime gecildigi uygulama platformudur.

IntelliMap, mobil müşterilerimizin ürettiği sinyalleşme ve kullanım verilerinin Big Data platformumuz üzerinden dinamik ve esnek sorgulanmasına olanak sağlayarak, bu verileri demografik özellikler (yaş, cinsiyet), müşteri gelir ve yaşam segmenti, cihaz tipi v.b. gibi kriterler bazında analiz etmenizi, yaptığınız analizleri ise IntelliMap haritalarımız üzerinde Isı Haritası yöntemi kullanılarak görselleştirmenizi sağlar. Dilerseniz bu analizleri kendi müşteri listenizi IntelliMap’e yükleyerek de gerçekleştirebilir, tek tuşla SMS kampanyası oluşturarak izin almış olduğunuz müşterileriniz ile iletişime geçebilirsiniz.

IntelliMap ile mağaza, şube, bayi, istasyon, satış noktası, ATM gibi önemli noktalarınızı uygulamaya yükleyerek, haritada işaretlenen bu noktalardaki müşteri dağılımını analiz edebilirsiniz.

Danışmanınız IntelliMap yardımı ile yeni şubenizi nereye açacağınıza karar verebilir, bu lokasyonun hedef kitlenize uygun olup olmadığını analiz edebilir, mevcut bayinizdeki yoğunluğun hangi saatler arasında arttığını gözlemleyebilirsiniz.

IntelliMap tüm bu işlemleri, kişisel bilgilerin gizililiği esasına sadık kalacak şekilde verileri anonimleştirerek gerçekleştirmektedir.

IntelliMap ile; bankacılık, perakende, akaryakıt, ulaşım, mağazacılık, gıda gibi birçok sektörde hizmet veren firmalar, kendi müşteri verilerini uygulamamıza yükleyerek harita üzerinde müşteri dağılım ve yoğunluklarını analiz edebilir ve dilerlerse tek tuşla SMS kampanyası oluşturarak bu müşterileri ile iletişime geçebilir; böylece satış ve pazarlama aktivitelerini daha verimli ve efektif şekilde gerçekleştirerek karlılıklarını arttırabilir.

Müşterilerimiz, sözleşme süreci tamamlandıktan sonra kendileri için oluşturulacak IntelliMap hesabı ile turktelekomintellimap.com.tr adresinden hemen IntelliMap’i kullanmaya başlayabilirler.

 • Sözleşme süreci tamamlanan müşterilerimiz, kendileri için oluşturulan IntelliMap hesabı ile (tanımlanan kullanıcı adı ve parola ile) turktelekomintellimap.com.tr adresinden hemen IntelliMap’i kullanmaya başlayabilirler.
 • Tarafımızdan, IntelliMap kullanımı için Kurum adına şifre tanımlanacaktır. Kurum’un adına tanımlı şifreyi üst üste 3 (üç) kez hatalı girilmesi durumunda şifre bloke olacaktır. Bu durumda, şifrenin yeniden aktif olması için talepte bulunulması gerekmektedir.
 • Müşterinin sözleşmede belirttiği paket seçeneği doğrultusunda, paket içerikleri IntelliMap hesabına tanımlanmış olarak gelir.
 • Paket içeriğinde, müşterilerimizin talep ettiği adette kontör miktarı tanımlanacaktır. Bir paket dahilinde satın alınan kontör miktarının hepsinin kullanılması halinde ek paketler satın alınabilir.
 • Paketler dahilinde tanımlanan içerikler, paket tanımlanmasından itibaren 1 (bir ) yıl süreyle geçerlidir. Seçilen paket, Sözleşme süresince olan 1 (bir) yıl için geçerli oluıp, kullanılmayan Paket içerikleri bir sonraki yıla devredilemeyecek, başka kişi ve kurumlara transfer edilemeyecektir.
 • Paket içeriğinde tanımlanan kontörler, yapılacak olan analizde kullanılan kriterlerin değerine göre müşterilerimizin hesabından düşecektir. Her bir kriterin gerektirdiği kontör adedi değişkenlik gösterdiği gibi, seçilen kriterin değerine göre de kontör ihtiyacı farklı olabilir. Örneğin 1 aylık zaman dilimini kapsayan bir analiz ile 2 aylık zaman dilimini kapsayan bir analizin kontör değerleri farklı olacaktır.
 • Bir analiz için gerekli olan ve paket içeriğinden düşülecek kontör miktarı analiz başlatılmadan önce ekranda beliren pop-up mesajı ile müşterilerimizin onayına sunulacaktır. Onay alındıktan sonra analiz başlatılacaktır.
 • Müşterilerimizin oluşturacağı analizler tarih ve zaman aralığının uzunluğuna göre çalıştırılır. Bu sebepten her analiz sonucunun görüntülenme zamanı farklılık gösterebilir. Analiz sonuçları görüntülenebilir olduğunda, sisteme kayıtlı müşteri sms hattına ve sisteme kayıtlı e-posta hesabına bilgilendirme olarak düşecektir.
 • Müşterilerimiz, seçtiği paket kapsamında en fazla 6 ayı kapsayan ve sorgulama tarihinden itibaren en fazla 1 (bir) sene geriye dönük olarak analiz yapabilecektir.
 • Müşterilerimiz, 5.000 adetten fazla ve 250.000 adetten az olmak kaydıyla, kendi müşteri listesini sisteme yükleyebilecek ve analizlerini bu liste üzerinden gerçekleştirebilecektir. Listede bulunacak veri adedi, yüklenen listedeki tekil mobil müşteri sayısı baz alınarak hesaplanacak, liste yüklenmeden önce müşterilerimize kaç adet telefon numarası yükleneceği bilgisi bir pop-up mesaj ile iletilip, onay alınacaktır.
 • Her sorgulama için müşteri listesinin yeniden yüklenmesi gerekmemektedir, sisteme kayıt yapılabilir. Bu kapsamda her yükleme ve kayıt işlemi Paket kapsamındaki ilgili kontör hakkından düşülecektir.
 • Müşterilerimiz, analiz sonucunda yükledikleri müşteri listesinde bulunan kişilerle dilerlerse IntelliMap üzerinden kampanya oluşturarak SMS ile iletişime geçebileceklerdir.
 • Müşterilerimizin kendi müşteri listelerinde bulunan kişilere SMS gönderebilmesi için, bu kişilerden iletişim izni almış olması gerekmektedir.
 • IntelliMap paketleri kapsamında SMS hakkı sunulmamaktadır. Paket içeriğinde sunulan analiz hakkına ek olarak SMS hakkı talep edilmelidir.
 • Müşterilerimiz;  her bir liste 50 koordinat bilgisinden oluşacak en fazla 25 adet PoI data listesini IntelliMap uygulamasına kaydedebilecek, bu listedeki önemli noktalarının etrafındaki yoğunluğu ölçümleyebilirler.
 • Müşterilerimiz; sistemde bulunan banka şubeleri, benzin istasyonları, AVM, süpermarket gibi birçok farklı hazır POI noktalarından oluşan listeleri seçerek analiz gerçeklestirebilir.